MT-Forum-şartlar
Forum Kuralları
Üye olmak için Forum kurallarını dikkatlice okuyup kabul etmeniz gerekmektedir:

Forum Kuralları

-Sitemizde düzgün bir Türkçe kullanılması zorunludur. Konuşma dili kullanılamaz, yazı diline uygun bir Türkçe kullanılmalıdır.

-w,x,q gibi Türkçe'de olmayan harflerin kullanılması kesinlikle yasaktır.

-Cümle yapısına ve cümlenin okunurken anlaşılabilir olmasına dikkat edilmelidir.

-Forumlarda kişisel tartışmalara girmek yasaktır. Zevklerin tartışılması zaten gereksiz ve saçmadır. Bir konuda bilgi fikir uyuşmazlığı olduğunda saygı çerçevesinde konu üzerinde tartışılabilir.

-Forumlarda küfür etmek, hakaret etmek, aşağılamak ya da alay etmek kesinlikle yasaktır.

-Forumlarda açılan başlıkların sadece ilk harfleri büyük harf olabilir. Tamamı büyük harf ile yazılan başlıklar silinir ve üyeler uyarılır.

-İçerik yazarken düzgün Türkçe kullanımına dikkat edilmeli ve yazının tamamı kalın harf, italik ya da beyaz dışında bir renk olmamalıdır. Yazıyı değerli kılan görünümü değil içeriği olmalıdır.

-Bir başlık açılmadan önce mutlaka o başlığın daha önce açılıp açılmadığı kontrol edilmelidir. Başlık kirliliği ve bilgi bölünmesi olmaması için bu gereklidir.

-İçerik okuyana bir şey katmalıdır. Forumların hiç bir yerinde (Yarı Serbest Bölge dahil) anlamsız, okuyana hiç bir şey katmayan iki ya da üç kişi arasında geçen muhabbetler yazılamaz. Kısacası geyik yapmak yasaktır.

-Site reklamı yapmak yasaktır, ancak bir grup tanıtılırken Türkiye'de o grup ile ilgili bir site varsa belirtilebilir.

-Arşiv bölümünde paylaşılan bağlantıların çalışır olmasına dikkat edilmelidir, Rapidshare gibi sitelerden mümkün olduğunca bağlantı verilmemesinde yarar görüyoruz çünkü bu bağlantılar zaman aşımına uğrayıp silinebiliyor. Bunun yerine e-mule bağlantıları tercih edilmelidir.

Başlıklar ve İçerik ile İlgili Kurallar zaman içerisinde değiştirilebilir tüm MT-Üyeleri forumlara girdikleri andan itibaren bu kurallara uymak zorundadır. Kurallara uymayan üyeler gerektiği şekilde uyarıacak ve gerekirse forumlardan süresiz uzaklaştırılacaklardır.

Powered by vBulletin® Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.