Ana Sayfa

Haber Arşivi

MT-Forum

MT-Galeri

MT-Chat


Maiden Turkey

Maiden Turkey kısaca Iron Maiden'ı çok seven insanların bir araya gelip kurduğu bir oluşum. Amacımız basit: Iron Maiden'ı bizler kadar seven dinlerken aynı şeyleri paylaşan radyoda bir Iron Maiden şarkısı çaldığında aniden herşeyi bırakıp herkesi susturup çevresindekilere dinleten ve bunu başkalarıyla paylaşıyor olmanın verdiği hazzı yaşayan insanların bir araya gelmesi.

Iron Maiden'ı çok sevdiğimiz diğer gruplardan biraz daha ayrı bir yere koyuyoruz, Iron Maiden sadece müziğiyle değil, duruşuyla, hayranlarına olan yakınlığıyla, felsefesiyle, şarkılarının sözleriyle, albüm kapaklarıyla, Eddie'yle, ya da Nicholas The Bear ile ya da, Fan Kulüp yöneticisi Steve Lazarus'la ve güvenlik görevlisi Wally'yle kısacası bir çok şeyiyle hayatımıza girdi ve anlam kattı.

Amacımız Türkiye'de aynı dili konuştuğumuz ve aynı duyguları paylaştığımız insanlarla bu büyük sevgiyi paylaşmak, paylaşırken yeni bir şeyler öğrenmek, eğlenmek ve tabi ki Maiden dinlemek.

Tüm bunları yaparken resmi bir fan kulüp kadar ciddi bir şekilde yapmaya Iron Maiden'a ve Iron Maiden dinleyicisinin kalitesine ve dinleyicilerin beklentilerine cevap vermeye uğraşıyoruz.

Sitemiz 2003 yılının Aralık ayında ilk defa maidenturkey.com adresi altında açıldı, 2004 yılında hep birlikte RTN 2'de Iron Maiden eski vokalleri Paul Di'anno ve Blaze Bayley ile otelde ve daha sonra konser alanında tanışma şansına eriştik. Paul Di'anno sahnede Iron Maiden'a Spice Girls derken bize de Spice Girls Fan Club diye seslenmişti.

Daha sonra 2005 yılında Iron Maiden'ı artık görme vaktinin geldiğini hatta geçtiğini düşünenler olarak sitede programımızı ayarlıyıp Atina, Paris ve Belçika (Graspop Metal Meeting) konserlerinde Iron Maiden'ı hep beraber izledik. Yanımıza gelenler arasında Maiden'ı onlarca kez izlemiş Amerika'dan gelen üyelerimiz de vardı.

2006 yılında İstanbul'da ve Ankara'da toplantılarımız oldu, İstanbul toplantısında yirymiye yakın üyemizle tanışma şansına eriştik hiç kuşkusuz çok eğlendik.

2007 yılında bazı arkadaşlarımız Dubai, Paris konserlerine katıldılar ve bizlere fotoğraflarıyla çektikleri videolarla anılarıyla o anları yaşattılar.

2008 yılında ise Iron Maiden Somewhere Back In Time turnesinde... Yazın büyük bir ihtimalle Avrupa ayağındaki konserlerden en az birine yine gitmeyi planlıyoruz, yine bu yıl içinde The Iron Maidens'ı görmek de en büyük planlarımız arasında. Ve tabi 2 yıl aradan sonra site olarak yeniden toplanmak...

 

Haftanın Videosu (Journeyman)

 

Iron Maiden Tarihçesi

Albümler, Single'lar, Videolar

Şarkı Sözleri

Grup Elemanları

Gitar Notaları, Dersleri

: Hakkımızda
: Üyeler
: Sitemize link verin
: Reklam Bilgileri

Maiden Turkey © 2003-2008